Atakan Oyal

Atakan Oyal

Piyano

21 Mayıs 1994 yılında Mersin'de doğdu. Müzik eğitimine yedi yaşında başladı. İlk konserini Mersin Üniversitesi Oda Orkestrası ile solist olarak verdi. Sonraki yıllarda solo performanslar ve oda müziği konserleri dahil olmak üzere çeşitli konserlerde sahne aldı. 2012 yılından itibaren Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Prof. Toros Can ve Prof. Gülnara Aziz ile çalıştı. Martin Berkovsky, Özgür Aydın, Martina Filjak, Emre Şen, Zöhrab Adıgüzelzade, Hüseyin Sermet, Mühiddin Dürrüoğlu, İdil Biret, Ludmil Angelov gibi müzisyenlerle çalıştı.
 
Prokofiev’in 3. Piyano Konçertosunu İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile seslendirdi. Stockholm, Stuttgart, Gümüşlük, Rhapsody, Kamuran Gündemir ve Süreyya Operası gibi Piyano Yarışmalarında pek çok ödüle sahiptir. İbrahim Yazıcı, Kıvanç Tepe ve Gürer Aykal gibi şeflerle konserler verdi. Türk Eğitim Vakfı tarafından “Üstün Başarı Bursu” sahibidir.
 
Atakan Oyal, Performans Yüksek Lisans Programı eğitimine Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Prof. Kamerhan Turan ile devam ediyor.

Atakan Oyal