Azra Berfin Eren

Azra Berfin Eren

Keman

Azra Berfin Eren 30 Temmuz 1997 Ankara’da doğudu. İlk, orta ve lise öğrenimini İhsan Doğramacı Vakfı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu ve Lisesinde burslu olarak tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Keman Ana Sanat Dalından 2020 yılında onur öğrencisi olarak mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca Süreyya DEFNE, Nil CETİZ, Rasim BAĞIROV, İldiko MOOG, Andras SANTORA ve Eylem Önder BAŞARIR’la keman eğitimini sürdürdü.
 
Azra Berfin EREN, Yurt içinde Ankara CSO, Ankara ATO, İstanbul Cemal Reşit Rey, İzmir Adnan Saygun Konser Salonlarında, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Üniversitesi, İTÜ Devlet Konservatuvarı ve İstanbul ENKA Okullarının davetleriyle çeşitli etkinliklerinde, yurt dışında ise Londra Royal Akademi’de, Berlin ve Bonn Beethoven Müzik Festivali’nde, Paris, Viyana, Bratislava, Trieste, Duino, Dubrovnik ve Saraybosna’da çeşitli konser salonları ile Shlomo Mintz’in davetiyle İsviçre Crans Montana’da çeşitli orkestra, oda müziği ve solo performanslar sergiledi.
 
Yurtiçi ve yurtdışında birçok masterclass ve festivale katılarak yerli ve yabancı hocalarla çalışmalar yaptı. Cihat AŞKIN, Suna KAN, Server GANİYEV, Tuğrul GANİYEV, Sevil ULUCAN WEINSTEIN, Özcan ULUCAN, Ellen JEWET, Peter FISHER, Any SCHNARCH, Itzhak RASHKOVSKY, Rodney FRIEND, Hagai SHAHAM, Shlomo MINTZ ve Zakhar BRON gibi çok değerli yerli ve yabancı sanatçıların masterclasslarına kabul edilerek aktif olarak çalışma ve konserler verme imkânı buldu. 2007 yılından itibaren CAKA’nın bir üyesi olarak (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları) yurt içinde ve yurt dışında birçok şehirde solo ve orkestrayla konserler verdi, aynı zamanda eğitici olarak görev yaptı.
 
Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, TURKSOY Orkestrası, AGORA Senfoni Orkestrası ve Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası üyesi olarak yurt içinde ve yurt dışında konserlerde görev aldı. 2016 yılından itibaren hâlen Aşkın Ensemble üyesi olarak Cihat Aşkın’la konserlere devam etmektedir.

Azra Berfin Eren