Doruk İlhan

Doruk İlhan

Klarnet

Doruk İLHAN 2002 yılında Ankara’da doğdu. Müzik hayatına 2007 yılında piyano dersleri alarak başladı. 2009 yılında Ankara Polifonik Çocuk Korosu’na katıldı ve 3 yıl boyunca devam etti. 2012 yılındı Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın yetenek sınavına girdi ve Ekrem ÖZTAN’ın klarinet sınıfına kabul edildi. Daha sonra çalışmalarına Tolga YÜKSEL ile birlikte devam etti. 2017 yılında Tolga Yüksel ile saksafon çalışmalarına da başladı.
 
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Hacettepe Senfoni Orkestrası, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Hacettepe Gençlik Senfoni Orkestrası ve Agora Gençlik Senfoni Orkestrası’nda çaldı.Gürel AYKAL, Burak TÜZÜN, Rengim GÖKMEN, Orhun ORHON, Murat Ömür Tuncer, Barış DEMİREZER, Yağız Oral, Hasan Niyazi TURA, Tolga TAVİŞ, Sunay MURATOV, Oğuzhan KAVRUK, Nisan AK, Kemal GÜNÜÇ gibi şeflerle çalıştı.
 
Dünyaca ünlü virtüözler İdil BİRET ve Gülsin ONAY ile birlikte çalma fırsatı buldu. Nicolas BALDEYROU, Andrija MİNCİC, Michael LETHİEC, Emirhan TUĞA ve Orçun CİVELEK’in ustalık sınıflarına katıldı. 31 Ocak 2019’da ‘’KlarAnka Klarinet Topluluğu’’ ile ‘’ 1. Goethe Enstitüsü & Osmangazi Üniversitesi Oda Müziği Yarışması’’ 1.’lik ödülünü aldı. 31 Mayıs 2019 tarihinde ‘’Polonya –Krakow Opus Uluslararası Müzik Yarışması’’ C kategorisinde mansiyon ödülünü aldı.
 
2020 yılında DCI Music oluşumunu kurdu ve çeşitli müzik projelerinde besteci, aranjör, müzisyen ve yönetici olarak çalıştı. Çalışmalarına halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Tolga Yüksel ile birlikte devam etmedir.

Doruk İlhan