Mert Çağatay Yılmaz

Mert Çağatay Yılmaz

Perküsyon

 
1996 – 2000: Ankara, Sedat Celasun İlköğretim Okulu
 
2000 – 2002: Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Ahmet Adnan Saygun Müzik Araştırma ve Eğitim İlköğretim Okulu
 
2003 – 2004: Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuvarı (Ortaokul)
 
2004 – 2007: Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı (Lise)
 
2007 – 2012: Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Anasanat Dalı, Vurmalı Çalgılar (Lisans)
 
ORKESTRA
 
Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Lise 3. Sınıftan itibaren Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Akademik Senfoni Orkestrası.
 
Lisans öğrenciliği boyunca, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Mersin Devlet Opera ve Balesi, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nda misafir sanatçı olarak görev aldı.
 
Halen bu orkestralarda ve Bilkent Üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası, Side Festival Orkestrası’nda misafir sanatçı olarak görev almaya devam etmektedir.
 
ULUSLARARASI ORKESTRA DENEYİMLERİ
 
2008: Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası (Almanya -Berlin, Dortmund, Kasel- Young Euro Classic Festival) Jungenc Filarmoni Orkestrası
 
2008: Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası
 
2012: Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (Almanya- Bonn, Acchen, Hollanda- Amsterdam, Den Hauge-  Belçika- Brüksel)
 
2012: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (Almanya/ Bonn, Köln, Aachen)
 
ÇALIŞTIĞI ŞEFLER
 
Antonio Pirolli, Bujor Hoinic, Marek Pijarowski, Gints Glinka, Rene Giessen, Emil Tabakov, David Mukeria, Vladimir Lungu, Ferhang Hüseyinov, Gürer Aykal, İbrahim Yazıcı, Erol Erdinç, Rengim Gökmen, Artun Hoinic, Işın Metin, Cem Mansur, Emin Güven Yaşlıçam, Burak Tüzün, Selman Ada, Murat Kodallı, Ömer Yöndem, Orhun Orhon, Naci Özgüç, Nezih Seçkin, Betin Güneş, Hakan Kalkan, Oğuzhan Kavruk, Oğuzhan Balcı ve Tolga Taviş.

Mert Çağatay Yılmaz