Tanay Totuk

Tanay Totuk

Keman

1997 yılında İzmir’de doğdu. Müzik eğitimine 8 yaşında Prof. Dr. Naile Mirzazade ve Prof. Dr. Hagigat Muharremova ile Erzurum’da başladı. Keman ve teori-solfej-dikte eğitimi alan Totuk, 2006 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu’nu kazanarak Elif Enacar’ın keman sınıfına kabul edildi. Ardından 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nı kazanarak Prof. Dr. Eylem Önder Başarır’ın keman sınıfına kabul edildi. 2011 yılında Urla Müzik Akademisinde Prof. Stephan Picard’ın, 2014 ve 2017 yıllarında Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisinde Prof. Andrej Bielow, Prof. Pelin Halkacı, Prof. Çiğdem İyicil ve Prof. Elif Tarakçı Akyar’ın, 2017 yılında Igor Pikayzen’in, 2018 yılında da Özcan Ulucan’ın ustalık sınıflarına katıldı ve konserler verdi.
 
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nı kazanarak üç yıl boyunca Türkiye’nin çeşitli şehirleri ve salonlarında konserlere katıldı. Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası üyesi olarak 18-26 Eylül 2014 tarihleri arasında Almanya Bonn’da gerçekleşen Beethoven Fest’e katıldı. Şef Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası üyesi olarak 23 Temmuz-07 Ağustos 2016 tarihleri arasında İstanbul, İspanya ve Portekiz’de; 08 Ağustos-06 Eylül 2017 tarihleri arasında ise İstanbul, Almanya, Çekya ve İtalya’da çeşitli konserlere katıldı.
 
Şef Mustafa Mehmandarov yönetimindeki Türksoy Gençlik Oda Orkestrası üyesi olarak Avrupa Turnesi kapsamında 26 Kasım-03 Aralık 2018 tarihleri arasında Ankara, Fransa, Avusturya ve Slovakya’da çeşitli konserlere katıldı. Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası üyesi olarak çeşitli konserlere katıldı ve Devlet senfoni orkestralarında birçok kez konuk sanatçı olarak yer aldı.
 
Wiener Musikverein, Konzerthaus Berlin, Rudolfinum (Dvorak Hall) gibi önemli salonlarda, birçok önemli orkestra şefi ile çalıştı. 20 Mart 2019 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrasının başkemancılığını yapan Totuk, 06 Temmuz 2020 tarihinde H. Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu.
 
Duo Nemesis ile 2020 yılında Ceren Necipoğlu İstanbul Uluslararası Arp Festivali Oda Müziği Yarışması’na aktif katılarak final turunda yarıştı.

Tanay Totuk