Zehra Giz Zaimoğlu

Zehra Giz Zaimoğlu

Obua

Zehra Giz Zaimoğlu, 1999 yılında İstanbul’da doğdu. Müzisyen bir ailede büyüyen Giz, müzik yaşamına 8 yaşındayken klasik gitarla başladı. 2011 yılında Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı’nı kazandı ve burada Prof. Ayşe Sezer ile obua eğitimine başladı. 5. Ulusal Burdur Genç Yetenekler Festivali gala konserine ve 19. Uluslararası Edirne Oda Müziği Yarışması’na katıldı. 3. Uluslararası İstanbul Genç Yetenekler Müzik Yarışması’nda ikincilik ödülünü kazandı. Nisan 2017’de Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile; Nisan 2018’de Akdeniz Üniversitesi Gençlik Orkestrası ile solist olarak çaldı. Aynı yıl Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi’ni birincilikle bitirdi. Agora Gençlik Senfoni Orkestrası’nın Antalya ve Ankara’da düzenlenen konserlerinde düzenli olarak yer almaya başladı. Kasım 2020’de Gülsin Onay’ın solist olarak çaldığı YÖRSİAD konserinde yer aldı.

 

Jonathan Kelly, David Walter ve Christian Schneider’ın obua; Efdal Altun ve İris Şentürker’in oda müziği ustalık sınıflarına katıldı. Serkan Altınok ve Sezai Kocabıyık ile çalıştı. 

 

Okul içi ve dışında birçok konser veren Giz, eğitimine Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı’nda lisans üçüncü sınıfta Prof. Ayşe Sezer ile devam etmektedir. 

Zehra Giz Zaimoğlu