Zeynep Iraz Kırbız

Zeynep Iraz Kırbız

Trombon

t2001 yılında Ankaraʼda doğan Zeynep Iraz Kıbır, sanat hayatına 2010 yılında keman ve bale dersleri alarak başladı. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarıʼnda Ahmet Yaldızʼın trombon sınıfına girmeye hak kazandı, 2014 yılından itibaren Bedii Durham ile çalışmalarına devam etti. 
 
Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Hacettepe Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası, Hacettepe Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile yurtiçi ve yurtdışı birçok konserde, ayrıca Berlin “Young Euro Classic” festivalinde yer aldı. Bu orkestralarda Rengim Gökmen, Burak Tüzün, Erol Erdinç, Cem Mansur, Orhun Orhon, Antonio Pirolli, Cemʼi Can Deliorman gibi değerli şeflerle çalıştı.
 
“Schagerl Brass Academy”(Avusturya) projesinde Jesper Busk Sørensen (Berlin Filarmoni Orkestrası), “Ankara Brass Week” projesinde Armin Bachmann, “Latzsch Trombone Festival”(Almanya, Hollanda) projesinde Jose Milton Vieira, Mayumi Shimizu, Peter van Klink ayrıca Jacques Mauger, Jamie Williams gibi isimlerin ustalık sınıfların katıldı ve bu isimlerle birlikte ensemble konserlerinde yer aldı. Lisans 2.sınıf öğrencisi olan Zeynep Iraz Kıbır trombon çalışmalarına halen Bedii Durham ile devam etmektedir

Zeynep Iraz Kırbız